Spoštovani člani ČD Postojna,

tudi letos smo pridobili ponudbo za sladkor; najugodnejši je lanskoletni dobavitelj Zrno Raka d.o.o. iz Novega mesta in sicer je cena 0,52 EUR po kilogramu; dostava nad 1000 kg je brezplačna ter na mesto.

Zavezujoča naročila s plačilom bo sprejemala blagajničarka društva ga. Renee Gacin, in sicer v baru Boem (Ljubljanska cesta 11 a, nasproti picerije Minutka), v

soboto, 10.07. 2020,          med 18.-19. uro  in

ponedeljek, 13.07. 2020,  med 18. -19. uro.

Prosimo Vas za pravočasno naročilo sladkorja, ker donaročila preko društva ne bo.

Lep pozdrav, naj medi!

Vladimir Fajdiga, predsednik ČD Postojna

Pozdravljeni člani ČD Postojna,

V kolikor se ukrepi NIJZ ne zaostrijo zaradi preprečevanja širjenja okužb s COVIDOM-19 in bi bilo prepovedano druženje več ljudi na javnih površinah, bomo v okviru Uredbe v torek, 14.7.2020, ob 17. uri, v šolskem čebelnjaku Srednje gozdarske šole (Tržaška cesta 36)  izvedli delavnico z naslovom Ugotavljanje napadenosti čebeljih družin z varojami in uporaba zdravil za zatiranje varoj. Delavnica se bo načeloma odvijala na odprtem prostoru.

Delavnico bo vodil  mag. Ivo Planinc, DVM

Ker je število udeležencev omejeno (največ 20 ±), vas vljudno naprošam za pravočasne prijave na  Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Za ogled potrebujete Javascript, da si jo ogledate.

Prednost bomo dali čebelarjem začetnikom in čebelarjem z manj izkušnjami, dobrodošli pa ste seveda vsi.

V primeru dežja, in če bodo razmere dopuščale, bomo gostovali v učilnici, v dijaškem domu gozdarske šole.

Naj medi še bolj J!

Vladimir Fajdiga, predsednik ČD Postojna

Spoštovani!

Vse čebelarje obveščamo, da organiziramo spletno izobraževanje s področja zdravstvenega varstva čebel dne 15.6.2020 od 17.00 do 19.00 ure. Predavanje z naslovom »Aktualna zdravstvena problematika čebel« bo izvedla dr. Lucija Žvokelj, dr. vet. med. in bo potekalo preko spletnega orodja zoom. Za izobraževanje se je potrebno obvezno prijaviti z imenom in priimkom na naslov lucija Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Za ogled potrebujete Javascript, da si jo ogledate., najkasneje do petka, 12.6.2020. Pred predavanjem boste s povratno pošto pravočasno prejeli povezavo, preko katere boste lahko spremljali predavanje in navodila za uporabo aplikacije zoom.

V kolikor potrebujete potrdilo o udeležbi na spletnem izobraževanju, morate skupaj s prijavo na izobraževanje poleg imena in priimka poslati tudi osebne podatke: stalni naslov in datum rojstva, s čimer soglašate z obdelavo teh podatkov izključno za potrebe izdaje potrdil in evidenco izdanih potrdil. Izdaja potrdila je samoplačniška po ceniku VF NVI in znaša 10,52€ za potrdilo (ker MKGP z VE NVI kot izvajalcem izobraževanja do sedaj ni sklenil pogodbe za financiranje nalog po uredbi o izvajanju programa ukrepov na področju čebelarstva v RS v letu 2020).

Lep pozdrav,

Pripravili: veterinarji za ZV čebel na VE NVI